Kontakt

Ludmila Kadlecová
Rácov 13
588 51 Batelov
Telefon:
+420 608 543 839
E - mail:
ludkad@centrum.cz
GPS:
49°17'3.663"N 15°23'24.888"E


Ceny za ubytování

Týdenní pobyt 5 600,-Kč.
Mimo sezónu cena dohodou.


Koupání, turistika,cykloturistika…

Roštejn

Lovecký hrad Roštejn, ukrytý uprostřed lesů Jihlavských vrchů, je charakteristický svou vysokou sedmibokou věží. Stavební úpravy do renesančního stylu byly provedeny roku 1577, zároveň byla v okolí zřízena rozsáhlá obora. V roce 1915 hrad vyhořel a opraven byl až v druhé polovině 20. století. Na hradě se proto nesetkáme s původním vybavením zámeckého interiéru, ale s expozicemi např. keramiky a porcelánu, cínového nádobí či zbraní. Zajímavá je také kaple sv. Eustacha – patrona lovců, sál erbů či také „zelený sál“, který má na svých stěnách zobrazeno na tři sta druhů okrasných i léčivých rostlin a dřevin.

Javořice

Nejvyšší vrchol Javořické vrchoviny (837 m) a současně celé Českomoravské vrchoviny leží asi 10 km severozápadně od Telče a přibližně stejně daleko severovýchodně od Studené. Vrcholek je ukryt v rozlehlém komplexu jehličnatých lesů, z něhož ční stožár televizního vysílače. Na jižním svahu, necelý 1 km pod vrcholkem, je výhledová plošina s výhledy k Telči. Asi 500 m pod vrcholem Javořice je na severozápadním svahu odpočinkové místo s pramenem známé jako Studánka Páně. Přístup k vrcholku umožňuje trasa žluté a zelené značky od Studené (asi 7 km) nebo zelené a modré značky od Telče (asi 18 km). Motorizovaní návštěvníci mohou využít silnici z Telče až k Velkému pařezitému rybníku (asi 7 km severozápadně od Telče). Odtud vede k vrcholu zelená značka (asi 3 km).

Vrch Křemešník (Rozhledna Pípalka, lanové centrum)

Poutní místo Křemešník se nachází na Českomoravské vrchovině, 9 km jihovýchodně od Pelhřimova. Na vrcholu zalesněného kopce (765 metrů n.m) vznikl v 1. polovině 18. století barokní kostelík. Kolem něj, na třech stranách, byly vystavěny ambity s dvěma kaplemi. K tomuto prostoru vedla také křížová cesta. Studánku s léčivou vodou „střeží“ barokní kaple z roku 1689, upravená před 2. světovou válkou. Zdejší voda protéká stříbronosnými rudami a je slabě radioaktivní. Asi 400 metrů od kostela se nachází ocelová rozhledna (běžně přístupná turistům), umožňující výhledy všemi směry.

Vrchol Čeřínek

Nachází se na Českomoravské vrchovině, 7 km severně od Kostelce u Jihlavy, v CHKO Čeřínek ve výšce 761 m n. m. Je zde i turistická chata Čeřínek.


Počasí na Vysočině Počasí v Počátkách