Kontakt

Ludmila Kadlecová
Rácov 13
588 51 Batelov
Telefon:
+420 608 543 839
E - mail:
ludkad@centrum.cz
GPS:
49°17'3.663"N 15°23'24.888"E


Ceny za ubytování

Týdenní pobyt 5 600,-Kč.
Mimo sezónu cena dohodou.


Výlety do okolí

Telč

Překrásné město, které je zapsáno na seznamu památek chráněných UNESCO. Svou podobu získalo v 16. století, kdy došlo k přestavbě městského jádra i zámku s přilehlým anglickým parkem Vaše děti jistě potěší pohled na jezírko, do kterého spadla pyšná princezna Krasomila.

Jihlava

Doporučujeme navštívit zdejší katakomby, které jsou proslulé svou záhadně svítící stěnou, o které se říká, že je to brána rozdělující svět živých a mrtvých. Dále je zde krásná vyhlídka z věže kostela sv. Jakuba. Nachází se zde také velké ZOO bez mříží, které je nedaleko. Dále je zde Vodní ráj pro milovníky vodních atrakcí

Pelhřimov

Město na západě Českomoravské vrchoviny bývá někdy označováno jako Brána Vysočiny. Středověký původ města prozrazuje část dochovaného opevnění a 2 brány, přičemž v Jihlavské bráně je umístěno Muzeum rekordů a kuriozit. Z církevních památek dominují městu nejvíce děkanský kostel sv. Bartoloměje s křížovou cestou dle návrhů Františka Bílka.

Jindřichův Hradec

Nejvýznamnější památkou města je 3. největší zámecký komplex v ČR – jedinečný renesanční zámek. Centru dominuje věž chrámu Panny Marie, jehož nárožím prochází 15. poledník. V budově bývalého jezuitského semináře (dnes Okresní muzeum) se nacházejí tzv. Kýzovy jesličky – největší pohyblivý lidový betlém na světě.

Žirovnice

Renesanční zámek, původně gotický hrad z poloviny 14. století. V paláci fresková výzdoba, v bývalé kapli a v Zelené světnici jsou významné nástěnné malby z r. 1490. V zámku je Knoflíkářské muzeum a regionální expozice.


Počasí na Vysočině Počasí v Počátkách